Edukacja wojskowa w Kłodzku

  W dniu 19 września klasa II i III a miały okazję uczestniczyć w zajęciach na poligonie w Kłodzku. Kadeci mieli szansę w praktyce poznać to, co słyszeli na zajęciach edukacji wojskowej.

Wyjazd na poligon zaczął się o godzinie 7:00 autokar, który podjechał pod szkołę zabrał zniecierpliwionych „żołnierzy” wraz z opiekunami : wychowawczynią klasy Panią Katarzyną Bochenek, Panem majorem Krzysztofem Kopczyńskim. Do JW uczniowie dotarli o godzinie 8:40, zaraz po tym zostali podzieleni na grupy i oddani pod skrzydła żołnierzy. Kolejnym etapem było zapoznanie się ze wszystkimi ćwiczeniami tj. rozbieranie broni, stopnie wojskowe, meldunek, pierwsza pomoc, czołganie się, praca z kompasem i busolą, używanie specjalistycznego sprzętu. Wszystkie ćwiczenia spotkały się z wielkim entuzjazmem klas, a co za tym idzie widać było pełne zaangażowanie uczniów w wykonywaniu ćwiczeń. Następnie każdy miał czas wolny, który można było wykorzystać na odpoczynek.

 O godzinie 14:00 autokar zabrał uczniów z poligonu. Kadeci kolejny raz otrzymali okazje do spotkania z zawodowi żołnierzami, którzy nauczyli ich wielu przydatnych rzeczy w zakresie pracy żołnierskiej. Dzięki takim zajęciom uczniowie mają niepowtarzalną okazję do poznania tajników tego zawodu.

Kadet Natalia Wróblewska i Wanessa Pientka   kl. II a

                     

A oto krótki fotoreportaż